Filter
+ 31(0)73 - 6121855 bij vragen bel gerust
0
Filter
Reset filter

T-Stuk pers (gas)

T-stukken pers voor gas worden gebruikt om een koperen gasleiding te vertakken naar drie richtingen met uitsluitend persaansluitingen. Deze productgroep valt binnen T-stuk gas en is bedoeld voor installaties waar alle aansluitingen permanent en gasdicht moeten zijn. Dankzij het perssysteem werk je zonder open vuur en realiseer je snel een vaste verbinding die direct geschikt is voor lektesten. De HNBR afdichtring is geschikt voor aardgas en zorgt voor een betrouwbare afdichting onder druk. In deze categorie vind je rechte T-stukken met gelijke persaansluitingen voor professionele gasinstallaties.

12 Producten

Waarom kiezen voor een T-stuk pers gas

Een T-stuk pers gas is geschikt wanneer een gasleiding wordt afgetakt en alle aansluitingen permanent mogen zijn. Omdat alle zijden worden geperst, ontstaat een vaste en overzichtelijke installatie zonder schroefverbindingen. Dit maakt deze T-stukken bijzonder geschikt voor vaste leidingtracés in nieuwbouw en utiliteit.

Montage en aandachtspunten

Zaag alle buizen haaks af en ontbraam zorgvuldig. Schuif elke buis volledig tot aan de aanslag in het T-stuk en pers met het juiste persprofiel dat hoort bij het gebruikte systeem. Controleer vooraf of het T-stuk is gemarkeerd voor gasgebruik. Na het persen is de verbinding direct bedrijfszeker en klaar voor de lektest.

Toepassing in de praktijk

  • Vaste aftakkingen in gasleidingen
  • Verdeling van gasaanvoer naar meerdere leidingdelen
  • Installaties zonder demontabele schroefaansluitingen
  • Professionele gasinstallaties in woningbouw en utiliteit

Veelgestelde vragen

Zijn deze T-stukken geschikt voor aardgas

Ja, alle T-stukken pers in deze categorie zijn voorzien van een HNBR afdichtring en gecertificeerd voor aardgasinstallaties.

Kan een T-stuk pers gas worden gedemonteerd

Nee, een geperste gasfitting is permanent. Bij aanpassing van de installatie moet het T-stuk worden vervangen.

Welk gereedschap heb ik nodig voor montage

Je hebt een persmachine nodig met het juiste persprofiel dat past bij het gebruikte perssysteem.

Wanneer kies ik voor een T-stuk met schroefdraad in plaats van pers

Een T-stuk met schroefdraad is geschikt wanneer een aansluiting demontabel moet blijven. Bij vaste leidingen is een v