Filter
+ 31(0)73 - 6121855 bij vragen bel gerust
0

T-stuk koper (pers)

Een T-stuk koper (pers) gebruik je wanneer je een leiding wilt vertakken op een betrouwbare en drukvaste manier. Dankzij de persverbinding ontstaat er een vaste aansluiting die geschikt is voor drinkwater, cv-installaties en utiliteit. Het assortiment bestaat uit rechte T-stukken, verlopende varianten en uitvoeringen met schroefdraad, zodat elke situatie snel en correct kan worden aangesloten. Voor alle perskoppelingen in koper zie je de categorie persfittingen koper.

95 Producten

Waarom dit type T-stuk kiezen

Een koperen T-verbinding is robuust, corrosiebestendig en geschikt voor hoge temperaturen. Het perssysteem zorgt dat je snel kunt werken zonder open vuur en dat de verbinding meteen belastbaar is. Daardoor is dit type fitting ideaal voor renovatieprojecten en nieuwbouwinstallaties.

Montage en aandachtspunten

Snijd de buis haaks af, kalibreer en ontbraam zorgvuldig om beschadiging van de afdichtring te voorkomen. Vervolgens plaats je het T-stuk op de buis en pers je de verbinding met het juiste profiel, zoals M of V. Controleer vooraf altijd de maatvoering en het systeemtype om fouten te voorkomen.

Kieshulp voor de juiste uitvoering

Rechte T-stukken gebruik je wanneer alle drie de aansluitingen dezelfde diameter hebben. Bij afwijkende leidingdiameters kies je een verlopend T-stuk. Moet je vertakken naar een toestel, kraan of ventiel met schroefdraad, dan is een T-stuk met binnendraad of buitendraad de geschikte variant.

Toepassingen in de praktijk

  • Verdelingen in cv-leidingen en vloerverwarmingsverdelers
  • Drinkwaterinstallaties met meerdere aftakkingen
  • Aansluitpunten naar kranen, appendages of regelventielen
  • Modificaties in bestaande leidingsystemen

Veelgestelde vragen

Is een pers T-stuk geschikt voor drinkwater

Ja, koperen persfittingen zijn volledig geschikt voor drinkwaterinstallaties.

Kan ik een T-stuk combineren met oude koperleidingen

Dat kan, mits de buis schoon, rond en onbeschadigd is en de maatvoering klopt.

Wanneer kies ik een verlopend T-stuk

Als een van de drie leidingen een andere diameter heeft, bijvoorbeeld bij aftakking naar een dunner leidingdeel.

Zijn T-stukken met schroefdraad drukvast

Ja, mits correct gemonteerd en afgedicht. Ze zijn geschikt voor water en cv.

Is een persverbinding direct belastbaar

Ja, na het persen is de verbinding direct drukvast en klaar voor gebruik.