Filter
+ 31(0)73 - 6121855 bij vragen bel gerust
0
Filter
Reset filter

Wrong

Een wrong (overschuifwrong) wordt toegepast bij hemelwaterafvoer om de regenpijp te beschermen en netjes af te werken ter hoogte van de beugel. In tegenstelling tot de klassieke, gesoldeerde wrong schuif je deze uitvoering eenvoudig over de buis, zonder solderen. Binnen HWA en dakbedekking is dit een praktische oplossing voor zowel renovatie als nieuwbouw.

  • Beschermt de regenpijp bij beugelmontage
  • Eenvoudige montage zonder solderen
  • Ook decoratief verkrijgbaar als enkele of dubbele wrong
2 Producten

Wat is een wrong en waarom gebruik je hem?

Een wrong is van oorsprong een verdikte ring die rond een regenpijp werd gesoldeerd om extra stevigheid te geven bij beugelmontage. Tegenwoordig worden vooral overschuifwrongen toegepast. Deze schuif je eenvoudig over de buis en plaats je achter de beugel, zonder solderen. Dat maakt montage sneller en zorgt tegelijk voor een nette, klassieke afwerking.

Soorten wrongen

  • Enkele wrong – subtiele bescherming en strakke afwerking
  • Dubbele wrong – extra bescherming en een zichtbare, klassieke verdikking

Voordelen

  • Bescherming – voorkomt beschadiging van de regenpijp door beugels
  • Snelle montage – geen soldeerwerk nodig bij overschuifwrongen
  • Esthetisch – verzorgde, traditionele uitstraling
  • Flexibel – geschikt voor ronde of vierkante buizen in diverse diameters

Montagetip

Schuif de wrong over de regenpijp op de positie van de beugel. Gebruik bij voorkeur een beugel met iets ruimere diameter (bijvoorbeeld +2 mm) zodat de wrong zonder spanning past. Zet de beugel stevig vast, maar voorkom dat de buis wordt ingeklemd.

Bij zichtbare hemelwaterafvoer geeft een dubbele wrong extra bescherming en een fraaiere afwerking. Let erop dat de wrong recht en strak aansluit voor een nette uitstraling.